Lekcja z SITA w Zespole Szkół nr 1

7 kwietnia 2016 r.

Nasza szkoła znalazła się w gronie finalistów V edycji ogólnopolskiego konkursu „Lekcja z SITA” organizowanego przez Wydawnictwo Głos Nauczycielski. Metoda SITA łączy zapamiętywanie obcojęzycznych słów i zwrotów w stanie relaksu z samodzielną, aktywną pracą. Zwiększa się efektywność przyswajania wiedzy, a uczniowie nie tylko łatwiej zapamiętują nowe słowa i szybciej zaczynają mówić w nowym języku, ale dzięki regularnemu relaksowi są również bardziej skoncentrowani i odprężeni na innych lekcjach.

W ramach Dnia Konkursowego, który miał miejsce 7 kwietnia w naszej szkole, odbyło się aż 5 spotkań: z zaproszonymi gośćmi, uczniami, nauczycielami, uczniami klas szóstych zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 42 w Bytomiu oraz zainteresowanymi metodą rodzicami. Mieliśmy szansę przekonać się na własnej skórze, jaką ciekawą i nowatorską koncepcją nauki jest metoda SITA.
Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i trzymamy kciuki za ostatni etap konkursu! /M.Droś-Gałecka/