Dni Otwarte Zespołu Szkół nr 1...

29 kwietnia 2016 r.

W piątek 29 kwietnia w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte, zarówno dla szkoły podstawowej jak i gimnazjum.
Zaproszeni uczniowie z SP nr 42 na sali gimnastycznej w zmaganiach sportowych walczyli o złoty puchar, a podczas zajęć artystycznych wykonywali pracę plastyczną na temat „Drzewo znakiem życia”.

Uczennice klasy II a Paulina Frątczak oraz Maksymiliana Greczyło zaprezentowały gościom klasę objętą innowacją pedagogiczną „Multi Deutsch” i podkreśliły walory nauki w takiej klasie, gdzie w interesujący, ciekawy i efektywny sposób można nauczyć się języka obcego i uzyskać międzynarodowy certyfikat potwierdzający znajomość języka na poziomie B1- Zertifikat Deutsch für Jugendliche.
Victoria Jastrzębska natomiast zaprezentowała swoje umiejętności językowe jako finalistka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego.

Zaproszeni uczniowie również zwiedzili mury naszej szkoły, oglądając pracownie, świetlicę, bibliotekę i inne ważne miejsca naszego gmachu.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom w przygotowanie imprezy. /Joanna Born-Pilsyk/

W dniu 29 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Dzień Otwarty. Przyszli uczniowie i ich rodzice mieli okazję zobaczyć wnętrze szkoły, poznać dyrekcję, nauczycieli i uczniów. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej, a następnie wesoły pociąg rozwiózł wszystkich na różne stacje, gdzie dzieci uczestniczyły różnorodnych zajęciach takich jak: zabawa z tablicą multimedialną, budowanie konstrukcji z klocków, sensoryczny tor przeszkód, lepienie z masy solnej i piasku kinetycznego oraz tworzenie ekologicznych prac plastycznych. Mamy nadzieję, że uczestnicy Dnia Otwartego wynieśli z naszej szkoły miłe wspomnienia, a także, że zobaczymy się we wrześniu! /Justyna Stecz/