Na Dniach Otwartych Szkoły Policji...

2 czerwca 2016 r.

W dniu 2 czerwca 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2: Krzysztof Poniatowski (klasa 3b), Marcin Salastowicz (klasa 4b), Jakub Klimek i Natalia Tomaszewska (klasa 6a), oraz Gimnazjum nr 5: Grzegorz Falkiewicz (klasa 1a), Cezary Franiak, Adam Mrozicki oraz Mateusz Wołoszyn (klasa 1c), Aleksandra Gacka i Sandra Jezusek (klasa 1d), Zuzanna Kowalczyk i Wiktoria Rosik (klasa 2a), Zuzanna Mazur (klasa 2b), Mateusz Jędrzejczak (klasa 3a), Bartosz Kosiorowski (klasa 3b) oraz Panie: Magdalena Droś-Gałecka, Sonia Jarzombek-Ziemiańska i Magdalena Sukiennik wzięli udział w obchodach Dnia Otwartego Szkoły Policji w Katowicach.

Nasi uczniowie i kadra wykazali się szybkością i sprawnością na torze z przeszkodami. Oglądali pokazy psów, pokazy grupy prewencji, zwiedzali Miasteczko treningowe, a kto miał ochotę, przymierzał stroje grupy prewencji i wcielał się w część grupy antyterrorystów. Wszystkie linie papilarne uczestników zostały uwiecznione w biurze daktyloskopii. Śmiałkowie doświadczali przeciążeń w samochodzie do crashtestów, a część próbowała swoich umiejętności na symulatorach jazdy. Zapaleni rowerzyści mieli dużo radości z udziału w wyścigu slalomowym. Podczas imprezy nasze brzuchy pożywiły się policyjną grochówką. Na sam koniec wszyscy zostaliśmy umieszczeni w dużym samochodzie policyjnym i przewiezieni przez teren Szkoły Policji. Dzień był bardzo udany!
Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach. /Sonia Jarzombek-Ziemiańska/