Nasz udział w XIX Międzynarodowym Festiwalu Rysowania ...

3 czerwca 2016 r.

Dnia 3 czerwca 2016 r. wybrani uczniowie z klasy II a (Bartek Bonk, Paulina Frątczak, Victoria Jastrzębska, Julia Rusinek, Sonia Sobczak i Daniel Wojtasik), III a (Agnieszka Sokołowska i Daria Jupowicz) i III b (Kamila Nowak) gimnazjum, reprezentowali naszą szkołę w XIX Międzynarodowym Festiwalu Rysowania w Zabrzu.
Konkurs polegał na wykonaniu rysunkowego studium postaci ludzkiej z natury. Pozowało aż 100 modeli i każdy rysownik miał prawo wyboru dowolnego modela. Prace należało wykonać techniką rysunkową, na dowolnym podobraziu. Autorzy prac rysowali indywidualnie, czyli bez pomocy opiekunów.

Obrazy uczestników festiwalu będą oceniane przez wykładowców Akademii Sztuk Pięknych, a najlepsze prace zostaną zaprezentowane w katalogu i na wystawie w Kopalni Sztuki w Zabrzu.
Trzymamy kciuki, może naszym uczniom los przyniesie szczęście. /Joanna Born-Pilsyk/