Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia...

25 listopada 2016 r.

25 listopada 2016 roku cała nasza szkoła obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Przez cały dzień uczniowie ZS nr 1 poznawali różne misie poprzez naukę i zabawę. Wcześniej odbyły się konkursy: plastyczny „Mój wymarzony miś” oraz na najlepszy projekt kartki okolicznościowej „Mój Drogi Misiu”. Ponadto uczniowie mogli głosować na imię dla misia, który chciał zostać naszym uczniem. Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród odbyło się przed wyborami najpiękniejszej MiŚŚ i najprzystojniejszego MiŚtera 2016.
Dzień rozpoczynały seanse w Kinie Misiowym, podczas których uczniowie poznawali bajkowe wizerunki misiów z różnych krajów. Wybrani uczniowie klas SP nr 2 i Gimnazjum nr 5 wzięli udział w lekcjach prowadzonych metodą SITA, a najmłodsi mogli uczestniczyć w przygodach misia Tulka i jego przyjaciół podczas zajęć w pracowni komputerowej. Uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzali także wystawę tematyczną w bibliotece szkolnej, mogli podziwiać prace konkursowe koleżanek i kolegów oraz wziąć udział w wesołych zabawach misiowych.

Dzień zakończyła Parada Misiowa, w której uczestniczyła cała brać szkolna oraz uroczyście zaprzysiężony na ucznia Miś Dyzio. Z uśmiechami na twarzach i w misiowych przebraniach przeszliśmy po terenie całej szkoły, śpiewając i niosąc radość.
Atmosfera i nastrój tego dnia pozostaną na długo w naszych sercach, dlatego zwieńczeniem całej akcji jest zbiórka pluszowych misiów dla dzieci chorych na raka. Wspaniałe podarunki zostaną zawiezione chorym jeszcze przed świętami! /Joanna Nowak-Rusocka/