Tydzień Języków Włoskiego i Francuskiego...

24 lutego 2017 r.

W dniach 20-24 lutego 2017 roku w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych.
W tym roku zajęcia językowe poświęcone były włoskiemu i francuskiemu, które prowadzono w ramach innowacji pedagogicznej SITA. W związku z tym, gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele SITA (m.in. p. Iwona Kowalewski i p. Iwona Szulim). Goście mogli uczestniczyć w lekcjach przygotowanych przez nauczycieli ZS nr 1 i ocenić postępy uczniów w pracy tą metodą.
Uczniowie klas gimnazjalnych (2b, 3a, 3b) wzięli udział w prezentacji metody SITA oraz w treningu relaksacji. Następnie przez cały tydzień zainteresowani uczniowie uczyli się podstaw języka francuskiego lub włoskiego. Wykładowcami były panie dyr. I Grygiel, dyr. I. Bubalik oraz p. M.Droś-Gałecka.

W ostatnim dniu imprezy językowej klasy zobaczyły prezentacje multimedialne na temat historii, kultury oraz tradycji Włoch i Francji. Na ich podstawie rozwiązywano quiz wiedzy o tych dwóch krajach. Wyłoniono najlepszych i nagrodzono:

• I miejsce: Oliwia Ignatowicz (kl.3b), Wiktoria Szafraniec (kl.3b)
  • II miejsce: Michał Byrski (kl.3b), Justyna Cieluch (kl.2b)
  • III miejsce: Klaudia Stencel (kl.3b), Adrianna Marzycka (kl.3a), Zuzanna Kowalczyk (kl.3a), Aleksandra Stochła (kl.3a)

Tydzień Języka Włoskiego i Francuskiego cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Młodzież chętnie brała udział w proponowanych lekcjach metodą SITA i wykazywała duże zaangażowanie w naukę języków obcych.
Oryginalny pomysł wzbudził zainteresowanie Telewizji Sfera, która odwiedziła naszą szkołę w celu przygotowania krótkiej relacji z obchodów Tygodnia. Zapraszamy na reportaż! http://www.sferatv.pl/aktualnosci/bytom/16275-dni-jezykow-obcych-nauka-jezykow /Joanna Nowak-Rusocka, Magdalena Droś-Gałecka/