Awans do 26. Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu!...

25 lutego 2017 r.

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
Celem programu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.
Odyseusze uczą się: marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo oraz tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem.
Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Działając w grupie osób o wspólnym celu, a różnych osobowościach – Odyseusze uczą się szacunku i zaufania do ludzi o odmiennych poglądach i temperamentach. Widząc, że drużyna osiąga więcej, kiedy wykorzysta talenty oraz zainteresowania wszystkich uczestników – doceniają pracę zespołową i chętniej współdziałają z innymi.

W tegorocznej Odysei Umysłu podczas eliminacji regionalnych w Krakowie naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny – drużyna z klasy 3a (Paulina Frątczak, Victoria Jastrzębska, Michał Kamieniarz, Sonia Sobczak, Dawid Wilant) oraz drużyna z klasy 1a i 2a (Gabriela Gadzińska, Agata Gruszka, Anna Materla, Aleksandra Misiewicz, Martyna Olek, Aleksandra Sorychta, Julia Waliszewska), które pod okiem p.Magdaleny Bober i p.Magdaleny Sukiennik zmagały się z problemem piątym (Bohater bardzo super...cdn.).

Do kolejnego etapu, czyli 26. Finału Ogólnopolskiego zakwalifikowała się drużyna z klasy 3a! Obie drużyny dały z siebie wszystko i wszyscy Odyseusze zasługują na ogromne gratulacje i brawa, gdyż było to nie lada wyzwanie. Każdy spisał się na medal, w Odysei Umysłu każdy jest Zwycięzcą!
Kolejny etap odbędzie się w Gdyni na początku kwietnia. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych Odyseuszy, a reszcie życzymy powodzenia w kolejnych edycjach projektu! /Magdalena Bober/