Nasz udział w Ogólnopolskim Finale "Odysei Umysłu"...

1-2 kwietnia 2017 r.

Drużyna Odyseuszy z Gimnazjum nr 5, trenowana przez p. Magdalenę Bober i p. Magdalenę Sukiennik w dniach 1-2 kwietnia reprezentowała naszą szkołę w Ogólnopolskim Finale „Odysei Umysłu”. Nasi Odyseusze to uczniowie klasy III a: Paulina Frątczak, Victoria Jastrzębska, Sonia Sobczak, Michał Kamieniarz i Dawid Wilant.

W finałowych rozgrywkach wzięło udział wiele drużyn z całej Polski. Konkurs odbył się ponownie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Wzorem lat ubiegłych i zgodnie z zasadami konkursu drużyny startowały w pięciu kategoriach. Nasza drużyna zmagała się z problemem Bohater bardzo super… cdn.

Zadnie polegało na stworzeniu humorystycznego przedstawienia o wymyślonym przez nich super-bohaterze, który w trzech różnych sytuacjach próbuje obronić zagrożoną jakoś kreatywność. Rzeczona postać – chociaż zazwyczaj nie odstaje od reszty społeczeństwa – to gdy rusza do akcji na ratunek twórczości, uruchamia specjalne super-zdolności, ewidentnie odróżniające ją od innych. Zaskakującego herosa wspierać będzie niezdarny pomocnik, do konfrontacji z nim stanie pewien Mściwy Przeciwnik, na scenie zaprezentowany zostanie układ choreograficzny wyobrażający bitwę, zaś fabuła spektaklu zakończy się w sposób nagły i dramatyczny, pozostawiając widzów w niepewności co do dalszego rozwoju wypadków.

Korzystając z chwil pomiędzy kolejnymi zmaganiami, nasi Odyseusze wraz z trenerkami i opiekunami (p. Czesława Albrych i p. Tomasz Klarenbach), mieli okazję zwiedzić Gdynię. Dodatkowo mogli obejrzeć port i cumujące w nim statki oraz żaglowce, a także pozbierać muszelki na brzegu Bałtyku. Dzięki udziałowi w finale poznali mnóstwo pozytywnie zakręconych ludzi, przede wszystkim z drużyny kumpelskiej z Nowego Sącza. A w sobotę podczas imprezy integracyjnej fantastycznie bawili się i jak twierdzą na długo zapamiętają ten weekend nad morzem.

Kulminacją naszych zmagań była Gala Finałowa, czyli ogłoszenie wyników. Drużyny, które zdobyły pierwsze miejsca awansowały na Finały Światowe odbywające się w maju w Stanach Zjednoczonych.

W tym roku naszej drużynie udało znaleźć się w pierwszej 10. w swojej kategorii wiekowej, co jest nie lada wyczynem. Ponadto uczniowie zdobyli nowe doświadczenia oraz jak sami twierdzą: "mają głowę pełną nowych pomysłów na kolejny rok" – chcą wystartować jako absolwenci naszej szkoły. Nie pozostaje nic innego jak życzyć sił, cierpliwości, kreatywności i wytrwałości w przyszłym roku. GRATULUJEMY SUKCESU !!! /Magdalena Bober/