Uczniowie szkoły podstawowej na wycieczce w "Wiejskiej Chacie" w Gliwicach Bojkowie...

20 marca 2017 r.

20 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję zasmakować prawdziwego zycia na wsi. Gospodyni "Wiejskiej Chaty" przyjęła nas gościnnie i z zapałem opowiedziała jak dawniej wyglądało życie na wsi. W izbie tradycji zobaczyliśmy starodawne narzędzia rolnicze oraz galerię aniołów w wykonaniu ludowych artystów.
Duży ogród i znajdujące się tu gospodarstwo umożliwiło nam kontakt ze zwierzętami . Na gości czekały kury, kaczki, gęsi, króliki, kozy, psy, koty, które można było pogłaskać czy przytulić.
Na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach związanych z obchodzeniem Świąt Wielkanocnych. Każde dziecko samodzielnie wykonało kolorowy stroik wielkanocny w pięknej glinianej donicy. Warsztatom towarzyszyła prelekcja na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych. /Ewa Baranowicz/