Rekolekcje wielkopostne...

5 kwietnia 2017 r.

W dniach 3-5.04.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielkopostnych rekolekcjach. Prowadził je Ojciec Faustyn Zatoka – Franciszkanin z Prudnika. Był to piękny czas spotkania z Bogiem i radości płynącej z wiary. W czasie rekolekcji O. Faustyn przypomniał dzieciom, co to znaczy dobrze słuchać i widzieć, bo można mieć np. słaby wzrok, ale dobrze widzieć potrzeby bliźnich. Można mieć założony aparat słuchowy i być niedosłyszącym, ale kto naprawdę chce, ten może usłyszeć to co Bóg i inni chcą mu powiedzieć – podkreślał rekolekcjonista. We wtorek uczniowie mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, by już przygotować swoje serce do przeżywania świąt Zmartwychwstania Jezusa. W imieniu uczniów naszej szkoły, serdecznie dziękujemy O. Faustynowi za piękny czas tegorocznych rekolekcji.
Dziękujemy dyrekcji, księżom, nauczycielom i rodzicom w przeżywaniu rekolekcji. /Jolanta Nancka/