Niemiecki nie zwalnia - Victoria i Paulina najlepsze w "Deutschmeister"...

16 maja 2017 r.

Uczniowie klasy 3a Multi Deutsch po raz kolejny udowodnili, że lubią i znają język niemiecki.
W grudniu Aleksandra Stochła zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkurs "Tłumacz" z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza. W styczniu Paulina Frątczak i Daniel Wojtasik przeszli do drugiego etapu konkursu ogólnopolskiego. W lutym ogłoszono wyniki na list w języku obcym i Paulina Frątczak zdobyła II miejsce, Marlena Kozikowska III, a Sonia Sobczak wyróżnienie. Nie dali nam odpocząć i w marcu Victoria Jastrzębska wygrała Bytomską Olimpiadę Językową - język niemiecki, na trzecim miejscu uplasowała się Marlena Kozikowska, a Paulina postawiła tym razem na język angielski i zdobyła 3 miejsce. W kwietniu uczniowie zajęci byli nagrywaniem filmików na konkurs DAF-KENNER, wcielając się w rolę kucharzy i przygotowując pyszne tradycyjne potrawy z krajów niemieckojęzycznych.

Maj przyniósł również nagrody dla: Victorii Jastrzębskiej i Pauliny Frątczak za zajęcie I miejsca w międzyszkolnym konkursie języka niemieckiego DEUTSCHMEISTER pod patronatem Prezydenta Miasta Bytom. /Małgorzata Czyż-Przestańska/