Druga edycja akcji "Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci"...

31 maja 2017 r.

Druga edycja akcji "Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci" już za nami. Podobnie jak w zeszłym roku, tym razem również zaprosiliśmy chętnych do obcięcia długich włosów i oddania ich na rzecz potrzebujących. Zebrane warkocze i ogonki przesyłamy do Fundacji Przyjaźni WeGirls, która przekazuje je firmie Rokoko. Tam specjaliści wyczarowują trochę radości i nadziei, czyli nowe fryzury z naturalnych włosów. Peruki przekazywane są dzieciom, których rodziców nie stać na tak drogi zakup, a które straciły włosy w wyniku chemio- i radioterapii lub schorzeń skóry. Każdy etap opiera się na działaniu ludzi dobrej woli, którzy pracują jako wolontariusze.

Dziękujemy z całego serca odważnym Darczyńcom i Paniom fryzjerkom - Magdalenie Janik z Salonu Fryzjersko-Kosmetycznego "Catley", Marii Mońce-Mikos z Instytutu Urody "MMM" oraz Dziewczętom z Zespołu Szkół Usługowo-Rzemieślniczych w Bytomiu. Tym samym nasza skromna, szkolna świetlica znowu stała się miejscem spotkania superbohaterów, których połączył Gest Przyjaźni.
Przedsięwzięcie zorganizowały Ewa Milne, Aneta Baran-Moj i Małgorzata Kuś. Do zobaczenia za rok! /Ewa Milne/