Wielki Piknik Rodzinny w Zespole Szkół nr 1...

9 czerwca 2017 r.

Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 1 rozpoczął się 9 czerwca od powitania wszystkich uczestników i od rozpalenia grilla. Przygotowano wiele interesujących zajęć dla uczniów, rodziców i przyjaciół naszej szkoły.
Ogromną atrakcją Festynu było przedstawienie "Kot w butach" w wykonaniu rodziców i nauczycieli ZS nr 1, którzy pokazali swoje nieprzeciętne talenty aktorskie.
Wiele radości i doznań przyniósł występ nauczycieli: p.Rafała oraz p.Mateusza wraz z uczniami gimnazjum. W wiązance starych i nowych przebojów zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne.
Rodzice i goście naszej imprezy mogli zwiedzić salę SI, gdzie przeprowadza się terapię integracji sensorycznej oraz obejrzeć prezentację multimedialną o terapiach prowadzonych w naszej szkole. Zorganizowano wiele konkursów oraz loterię fantową, w której główną nagrodą był telefon komórkowy. Otrzymał ją Kacper, uczeń klasy 3B SP.
W konkursie mody ECO I miejsce w SP zajęła uczennica kl. 1c - Magda Gurok, a wyróżnieni zostali: Grzegorz Karolewicz z kl.4B, Oskar Setlik z kl. 1C i Mateusz Polak z kl.1C. Wśród gimnazjalistów I miejsce zajęła Paulina Głodkowska. Nagrodę zespołową otrzymała klasa IIa. Wyróżniono również Martynę Olek z kl.Ia.
3 miejsca przyznano w konkursie fotograficznym pod nazwą "Piękno naszej Planety": Victoria Jastrzębska (I miejsce - kl. IIIa), Martyna Szarzyńska (II miejsce - kl. 2B SP) oraz Bartek Ziółkowski (III miejsce - kl. 2A SP).
Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje takie jak: jazda konna, malowanie twarzy, dmuchany zamek ze zjeżdżalnią i wiele, wiele innych.
O atrakcje kulinarne Festynu zadbali nauczyciele, rodzice naszych uczniów oraz zaproszeni goście - uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu. Zorganizowano bufet z wypiekami, sałatkami i napojami. Częstowano pyszną grochówką i grillowaną kiełbasą. Konkurs na najlepszą sałatkę wygrała Wiktoria Gadomska (kl.4A SP), a drugie miejsce zajął Marcin Salastowicz (kl.6B SP). Z kolei najlepsze ciasta przygotowali: w kategorii Szkoła Podstawowa: Beata Krzyszczyk (I miejsce - kl. 6B), Antoni Ferda (II m. - kl.1C) oraz Mateusz Polak (III m. - kl.1A), w kategorii Gimnazjum: Dawid Klyszcz (kl.IIa), Daniel Wojtasik (II m. - kl.IIIa) oraz Jagoda Wandzik (III m. - kl.Ib), a w kategorii nauczyciele: p.Katarzyna Malchar, p.Monika Jerominek (II m.) oraz p.Magdalena Droś-Gałecka (III m.). Atmosfera podczas Festynu była wyśmienita, do czego przyłożyły się prowadzące całą imprezę 3 wróżki: Miłości - p.Kasia Olszowska, Szczęścia - p.Gosia Maniakowska i Radości - p.Magda Kargol. /Magdalena Kargol/