Festyn Rodzinny przy Arki Bożka...

8 czerwca 2018 r.

W piątek 8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytomiu przy ul.Arki Bożka 21 odbył się coroczny Festyn Rodzinny.
Atrakcje imprezy zostały przygotowane przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców, przy wsparciu przyjaciół oraz sponsorów: Apteki "Lawendowa", Laserhouse, Harmonii Sfer Chill and Sound Therapy, Tramwajów Śląskich SA.
Prawie 3 godziny wypełnione zabawą, konkursami i muzyką zapewniły wszystkim uczestnikom doskonałą rozrywkę!
Rodzice uczniów oraz nauczyciele SP nr 2 uświetnili Festyn doskonałym jedzeniem. Przygotowali ciasta, sałatki, kiełbaski z grilla i pyszną grochówkę. Nasi przyjaciele z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu częstowali uczestników imprezy popcornem i goframi.
Świetną atrakcją okazały się stoiska z wodnymi i rysowanymi tatuażami oraz z loterią, w której główną nagrodą była miniwieża Blaupunkt. Dużą popularnością cieszył się też dmuchany zamek z wieloma zjeżdżalniami.
Duże zainteresowanie dzieci i ich rodziców wzbudził pokaz terapii: stacyjki sensoryczne z wykorzystaniem sprzętu z sali SI, „zabawy mózgiem” czy biofeedback.
Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, akrobatyczne i plastyczne, które zostały bardzo ciepło przyjęte i głośno oklaskiwane.
Zaproszono przedstawicielkę Dziecięcego Centrum Tańca MAJERY w Chorzowie, panią Magdę Wieczorek, która zaprezentowała układ taneczny i uczyła chętnych tańca nowoczesnego.
Przedstawiciel firmy Tramwaje Śląskie SA pan Jakub Drogoś wygłosił prelekcję o historii i ciekawostkach bytomskich tramwajów.
Po raz trzeci sukcesem zakończyła się coroczna akcja dla Fundacji Przyjaźni "We girls" pod nazwą "Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci", w której to darczyńcy skracają fryzury dla najbardziej potrzebujących, dotkniętych chorobą maluchów.
Sukces odniosła również akcja zbierania datków na rzecz zwierząt ze Schroniska w Bytomiu-Miechowicach.
Wspólna zabawa zakończyła się rozstrzygnięciem konkursów i wręczeniem nagród dla uczestników Festynu.
/Magdalena Kargol/