Agnieszka Łuczak drużynową vicemistrzynią Polski w brydżu sportowym

13-15 maja 2005 r.

W dniach 13-15 maja 2005 r. w Szmotułach (Wielkopolska) odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w brydżu sportowym. W składzie licznej (30-osobowej) reprezentacji Śląska było ośmiu uczniów naszej szkoły: Małgosia Łuczak, Sara Gumuła i Ewa Miś (wszystkie kl.6a), Magda Samoszuk i Dagmara Sobczak (z kl.Ia), Tomek Nowacki (kl.Ib) oraz Agnieszka Łuczak i Ania Pełszyńska (z kl.IIc). W skład reprezentacji wchodzili również byli uczniowie naszej SP nr 53 - Iza Weinhold oraz Maciek Wężyk.

Wyjechaliśmy pociągiem już w czwartek o 6.30 rano. Dotarliśmy do Szamotuł około godz.16.
Po rozlokowaniu się w pokojach mieliśmy czas na poznanie ładnego miasteczka, jakim niewątpliwie są Szamotuły.Nie sprawialiśmy w nocy kłopotów naszym opiekunom, bo wiedzieliśmy, że nastepny dzień będzie dla nas bardzo ciężki. Po uroczystym otwarciu mistrzostw w którym Ania wciągała flagę w poczcie sztandarowym rozpoczął się turniej par na zapis maksymalny.Graliśmy tak do obiadu, po czym graliśmy dalej aż do późnego wieczora. Jeśli ktoś myśli „a co w tym trudnego?”- to niech spróbuje cały dzień przesiedzieć chociażby przed komputerem z programem(grą) w której cały czas trzeba myśleć. Ciekawe jak się potem będzie czuł? My następnego dnia znów od rana graliśmy w brydża, tym razem w turnieju drużynowym. Na szczęście po obiedzie mieliśmy czas wolny, więc niektórzy mogli z opiekunem pójść na lody, inni skorzystali z fajnego krytego basenu, a jeszcze inni porozmawiali sobie z przyszłymi gwiazdami polskiej piłki nożnej ze słynnej szkółki piłkarskiej z którymi razem mieszkaliśmy. W niedzielę od rana jeszcze trzy finałowe rundy turnieju drużynowego i uroczyste zakończenie mistrzostw.

Agnieszka Łuczak została drużynową vicemistrzynią Polski, a w parze z Izą zajęła siódme (na 90 par) miejsce.
Mistrzami Polski w parach zostali nasi koledzy z klubu BUKS MDK MOSM Bytom Paweł Kaleta i Adam Śmieszkoł. Nasz instruktor p.Jerzy Matura otrzymał od organizatora i jednocześnie członka zarządu Polskiego Związku Brydża Sportowego p.Jana Grygiera pamiatkowy puchar za upowszechnianie brydża sportowego wśród młodzieży.