Monitor interaktywny – co warto wiedzieć?

Na rynku dostępne jest wiele ciekawych urządzeń, które dają szerokie możliwości i pozwalają na łatwiejszy dostęp do informacji. Bardzo ciekawą propozycją są monitory interaktywne. Z pewnością znajdą one szerokie zastosowanie, także w procesie edukacji dzieci i młodzieży.

Co to jest monitor interaktywny? Do czego służy?

Monitor interaktywny to urządzenie, które posiada specjalny ekran dotykowy, który działa zupełnie jak ekran smartfonów czy tabletów. Warto jednak zaznaczyć, że monitory interaktywne posiadają kilka dodatkowych cech, które wyróżniają je spośród innych, podobnych sprzętów.

monitory interaktywne w procesie edukacji

Przede wszystkim takie monitory dostępne są tylko w dużych rozmiarach od 55″. Docelowo są one przeznaczone do korzystania w większych pomieszczeniach, aby zapewnić widoczność dla grup. Ponadto są one zabezpieczone hartowaną szybą ochronną. Kolejną kwestią, jest profesjonalny panel LCD, który charakteryzuje się znacznie wydłużoną żywotnością.

Monitor interaktywny służy do wyświetlania różnych treści, odtwarzania dźwięku, filmów itd. Dzięki niemu można sterować zarówno systemem operacyjnym, jak i aplikacjami dedykowanymi dla ekranów dotykowych.

W jaki sposób można zastosować monitor interaktywny w procesie edukacji?

Monitor interaktywny spełnia bardzo ważną rolę w procesie edukacji. Za jego pomocą można zaprezentować dzieciom i młodzieży różne treści, ilustracje, filmy, czy ciekawe aplikacje, które z pewnością usprawnią proces edukacyjny.

Bardzo interesującą propozycję jest monitor interaktywny Newline. Jest on niezwykle atrakcyjny cenowo, a jednocześnie posiada wiele fantastycznych funkcji. Obraz wyświetlany na nim zachwyca głębią i naturalnymi kolorami. Posiada on także wbudowaną nakładkę umożliwiającą dostosowanie ekranu do swoich potrzeb. Monitor posiada także możliwość inteligentnego rozpoznawania narzędzia pisarskiego. Rozpoznaje on gest i nacisk. Jest to bardzo przydatne.

Kolejnym ciekawym modelem jest monitor interaktywny Promethean ActivPane). Wyróżnia się on wieloma ciekawymi cechami. Między innymi umożliwia swobodne pisanie na tablicy. Dzięki możliwości wielopunktowego tworzenia kopii, pozwala nauczać z dowolnego miejsca w klasie.

Warto także wspomnieć, że niezwykle wartym uwagi jest monitor interaktywny Qomo. Jest to model typu podium, ze specjalnym stojakiem, który umożliwia dowolne pochylenie. Dzięki czemu można go dopasować do swoich potrzeb. Podobnie jak poprzednicy, monitor ten umożliwia łatwe pisanie odręczne. Jest bardzo wielofunkcyjny i łatwy w obsłudze.

Dodaj komentarz