Laboratoria przyszłości – czym są?

Wyposażone w okulary wirtualnej rzeczywistości Class VR, drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty edukacyjne i urządzenia nagrywające, Virtual Multi-Subject Lab jest idealnym laboratorium przyszłości. To urządzenie będzie dostępne we wszystkich polskich szkołach od września 2022 roku. Największa inwestycja w nowoczesną edukację w historii Polski, „Laboratoria Przyszłość”, ma się rozpocząć. Program ten opiera się na jednym z założeń „Polskich Transakcji” i jest finansowany przez Kontr fundusz COVID-19.

Laboratoria przyszłości – rządowy program wsparcia

laboratoria przyszłościOgłoszona inicjatywa pomoże samorządom prowadzącym około 12 000 szkół podstawowych w całej Polsce zakupić gogle oraz inne narzędzia, które pomogą im w przyszłości odkrywać talenty i rozwijać swoje umiejętności, w tym współpracę, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów jeszcze w tym roku. Szkoły otrzymają na to środki. Na wsparcie szkół rząd przeznaczy łącznie ponad 1 mld zł. Najpierw przydzielona do szkoły prowadzonej przez samorząd, potem nie przydzielona do szkoły. Poniżej przedstawiamy katalog sprzętu, który szkoły mogą nabyć w ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłość.

Tworząc propozycję dla szkół w katalogu z jednej strony kierowaliśmy się ideą zapewnienia szkołom wszystkiego, co służy rozwojowi przyszłych kompetencji – współpracy, wielodyscyplinarności, umiejętności rozwiązywania problemów czy kreatywności – a z drugiej , zapewniając szkołom, które oferują jak największą pomoc. Laboratoria przyszłości to program, który będzie użyteczny w procesie nauczania w polskich szkołach. Wzorowaliśmy się także na dobrych praktykach z zagranicy – np. w Skandynawii, zgodnie z założeniem tzw. ale także z technikami pracy. Również przydatne projektowanie np. w pracy biurowej lub prowadzeniu własnej firmy. Chcemy połączyć tę filozofię z nowoczesnymi narzędziami, które będą naturalne dla przyszłych pokoleń to właśnie jest coś co pozwoli na rozwój nowych pokoleń.

Dodaj komentarz