Gimnazjum - klasa o innowacji plastycznej

Plener plastyczny w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie

28 września 2005 r.

Dnia 28 września 2005 r. klasa plastyczna, korzystając z pięknej aury pogodowej, udała się do Skansenu w Chorzowie na plener plastyczny. Uczniowie mogli zapoznać się z budownictwem wiejskim na Górnym Śląsku z przełomu XVIII i XIX wieku. Głównym celem wycieczki było studium rysunku zabudowy drewnianej w plenerze. Każdy indywidualnie wybierał obiekt, który pragnął narysować. Technika prac do wyboru: ołówek, sepia lub węgiel. Uczniowie musieli się wykazać nie tylko umiejętnością posługiwania się daną techniką rysunku, ale również komponowania na płaszczyźnie pejzażu wiejskiego poprzez zastosowanie perspektywy - ukazywania przestrzeni.