"Dzień Angielski" w naszej szkole

20 grudnia 2005 r.

31.XII.2005 r. kończy się prezydencja Wielkiej Brytanii. W związku z tym faktem członkowie zrzeszeni w szkolnym Klubie Europejskim i uczniowie klasy IA LO przygotowali - wraz z opiekunem SKE - "Dzień Angielski". 20 grudnia uczniowie mogli poznać najciekawsze zabytki tego wyspiarskiego państwa, wydarzenia, które wstrząsnęły krajem, informacje dotyczące geografii, spraw polityki, sportu. Dziewczęta mogły naocznie posiąść wiedzę o najnowszych trendach mody i wizażu, natomiast chłopcy zaznajomili się z nowinkami technicznymi, których autorami byli Anglicy. Imprezę zakończyła degustacja herbat, wypieków i potraw rodem z Wielkiej Brytanii, połączone z projekcją filmu -reprezentanta humoru angielskiego - "Co ludzie powiedzą".