Wojewódzki Konkurs Literacki i Poetycki poświęcony twórczości J.Słowackiego

29 kwietnia 2009 r.

W tym roku przypada 200. rocznica urodzin i 160. śmierci wielkiego polskiego poety Juliusza Słowackiego. Z tej okazji 29 kwietnia 2009 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie odbył się Wojewódzki Konkurs Literacki poświęcony twórczości Juliusza Słowackiego. Trzyosobowe drużyny składające się z przedstawicieli poszczególnych szkół gimnazjalnych z województwa śląskiego zmagały się z licznymi pytaniami na temat życia Juliusza Słowackiego oraz utworów Balladyna, Testament mój, Hymn – Smutno mi Boże, Grób Agamemnona.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Agnieszka Barnaś – klasa IIIb, Dominika Orzeszyna – klasa IIIc, Agnieszka Siudak – klasa IIIe zajęła III miejsce, pokonując tym samym drużyny m.in. z chorzowskich i katowickich gimnazjów.

W tym samym dniu odbył się również w ZSTiO nr 4 w Chorzowie konkurs poetycki, polegający na recytacji dowolnie wybranego utworu Juliusza Słowackiego. Uczennice z naszej szkoły: Paulina Grzesiak – klasa Ia oraz Katarzyna Krawczyk – klasa IIb zaprezentowały kolejno utwory: "Piosnka kozackiej dziewczyny" i "W pamiętniku Zofii Bobrówny". Gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów.