Wyróżnienie dla klasy 1a w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Żyj smacznie i zdrowo"

13 czerwca 2013 r.

13 czerwca uczniowie z klasy 1a z innowacją pedagogiczną MultiDeutsch, wraz z wychowawcą p. Magdaleną Bober, otrzymali nagrody za film społeczny, który został wyróżniony w konkursie zorganizowanym w ramach III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo".

Program „Żyj smacznie i zdrowo” miał za zadanie przypomnieć młodzieży zasady prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków. W ramach akcji podejmowana była również ważna społecznie tematyka marnowania żywności, niedożywienia, a także zmniejszania ilości odpadów, zużycia energii i wody.

Organizatorem jest marka WINIARY, partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności, a patronat honorowy pełni Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych.

Oprócz atrakcyjnych nagród jakie otrzymali uczniowie w ramach wyróżnienia, młodzież z naszej szkoły oraz uczniowie z pobliskich szkół podstawowych uczestniczyli w zajęciach z dietetykiem, quizie dietetycznym oraz warsztatach z tancerzem "You Can Dance". Wiele emocji wywołał wśród uczniów udział w quzie, który poprowadzony był na zasadzie teleturnieju Milionerzy. Dla trzech najlepszych drużyn czekały drobne gadżety przygotowane przez organizatorów.

Największym jednak zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się warsztaty taneczne. Młodzież przez blisko dwie godziny pogłębiała tajniki tańca współczesnego, aby pod koniec warsztatów móc zaprezentować swój układ taneczny.

Warto dodać, że uczennica z klasy 1a - Weronika Laszewska została wyróżniona za niezwykły talent i umiejętności taneczne przez prowadzącego warsztaty. Gratulujemy i życzymy Weronice kolejnych sukcesów.

Dziękujemy p. Izabeli Bubalik, p. Małgorzacie Czyż i p. Katarzynie Hajkowskiej-Cisło za pomoc w przygotowaniu na tę uroczystości sali gimnastycznej i dekoracji.