X Piknik Malarski "Sielskie Klimaty"

3 października 2013 r.

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w regionalnym plenerze malarskim pt. Sielskie Klimaty na terenie Skansenu w Chorzowie. Organizatorami tej wyjątkowej imprezy artystycznej byli: Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSP w Katowicach, Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach oraz Chorzowskie Centrum Kultury oddział Starochorzowski Dom Kultury. Tematami twórczych działań dla różnych grup wiekowych były: pejzaż, architektura, wnętrza obiektów architektonicznych chorzowskiego Skansenu. Mimo, że tego dnia było bardzo zimno, nie zrażało to naszych artystów. Wszyscy w pełni oddali się radości tworzenia, z czego dumna jest Joanna Born-Pilsyk, nauczyciel plastyki. W konkursie wzięło udział ponad 2000 uczestników, a prace malarskie ocenione zostały przez profesjonalne jury.

Gratulujemy Mateuszowi Szewczykowi z kl. II b, którego praca została dostrzeżona przez jury i zakwalifikowała się do wystawy poplenerowej w galerii ZSP w Katowicach.