Szkolny Festiwal Twórczości Patriotycznej "Ojczyzno moja miła"

8 listopada 2013 r.

Festiwal Twórczości Patriotycznej odbył się 8 listopada 2013 roku z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Skierowany był on do uczniów bytomskich szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej z naszej szkoły. Podzielony został na dwa etapy: szkolny, w którym brali udział przedstawiciele wszystkich klas Gimnazjum nr 5 i III Liceum Ogólnokształcącego oraz miejski, skierowany do uczniów bytomskich szkół podstawowych (przejdź do opisu i zdjęć z etapu miejskiego »»). Uczestnicy konkursu muzycznego prezentowali bardzo wysoki poziom, a jury w składzie: p.Ewa Baranowicz, p.Joanna Born-Pilsyk, p.Sandra Littig oraz p.Dominik Stolka, miało niezwykle trudne zadanie.

Wyniki Szkolnego Festiwalu Twórczości Patriotycznej
"Ojczyzno moja najmilsza, Bytom 2013"

• I miejsce - klasa 2a utwór "Biały krzyż"
  • II miejsce - klasa 3b utwór "Pierwsza Brygada"
  • III miejsce - klasa 3c utwór "Wojenko, wojenko"

• klasa 1c "Serce w plecaku" - wyróżnienie
  • klasa 2b "Szara piechota" - wyróżnienie

Zmagania recytatorskie wyłoniły laureatów: Sandra Roter (kl. 2b) zdobyła I miejsce,
a Paweł Urban (kl. 1b) - II miejsce.