Konkurs Pieśni Patriotycznej w ramach Festiwalu Twórczości Patriotycznej "Mój Bytom - Moja Polska"

8 kwietnia 2014 r.

W ramach "Festiwalu Twórczości Patriotycznej "Mój Bytom - Moja Polska", 8 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni Patriotycznej dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Impreza, której pomysłodawczynią jest Przewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Skalska, uświetnia obchody 760-lecia Bytomia.
Festiwal, w ramach którego zorganizowano szereg konkursów, poprzez które mieszkańcy naszego miasta mogli za pomocą różnych środków artystycznego wyrazu podzielić się swoim przywiązaniem do Bytomia, został zainaugurowany 1 marca w Dzień Żołnierzy Wyklętych, a wielki finał, podczas którego poznamy laureatów konkursów, odbędzie się 3 maja.

W konkursie wzięło udział 5 wykonawców w kategorii przedszkola, 8 - w kategorii szkół podstawowych kl.I-III oraz 16 - w kategorii szkół podstawowych kl.IV-VI:

kategoria: Przedszkola
zespół "Słoneczka"
utwór: "Przybyli ułani"
Przedszkole nr 32
opiekun: p. Aleksandra Franik
             
"Zespół w kropki"
utwór: "Pałacyk Michla"
Przedszkole nr 10
opiekun: p. Joanna Mrugacz,
p. Martyna Rekel
zespół "Biedronki"
utwór: "Ułani, Ułani
Malowane Dzieci"
Przedszkole nr 39
opiekun: p. Anna Dziubek
Antonina Gerus
utwór: "Ułani, Ułani"
Przedszkole nr 23
opiekun: p. Anna Dziarmaga
p. Magdalena Doktor
Magdalena Ruclak
utwór: "Pałacyk Michla"
Przedszkole nr 18
opiekun: p. Iwona Szczuka
p. Małgorzata Respondek

 
kategoria: Szkoły Podstawowe kl. I-III
"STOkrotkowe Trio"
utwór: "Wiązanka legionowa"
ZOSS (Szkoła Społeczna)
opiekun: p. Bożena Gawęcka
zespół "Wesołe nutki"
utwór: "Dzień dobry,
Biały ptaku"
Szkoła Podstawowa nr 16
opiekun: p. Grzegorz Gniełka
zespół "Rozśpiewana paczka"
utwór: "Rozkwitały pąki..."
Szkoła Podstawowa nr 33
opiekun: p. Jadwiga Knejska
   
"Zespół wokalny"
utwór: "Ułani, ułani"
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa
opiekun: p. Edyta Szymańska
zespół "Rozśpiewane nutki"
utwór: "Pierwsza Kadrowa"
Szkoła Podstawowa nr 45
opiekun: p. Małgorzata Nowak
Emilia Roszczypała
utwór: "Ojczyzno ma"
Szkoła Podstawowa nr 45
opiekun: p. Małgorzata Nowak
Wiktoria Klonek
utwór: "Biały krzyż"
Szkoła Podstawowa nr 33
opiekun: p. Jadwiga Knejska
Daria Sczansny
utwór: "Białe róże"
Szkoła Podstawowa nr 54
opiekun: p. Konrad Jagielski,
p. Małgorzata Robakowska

 
kategoria: Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
zespół "Bel Canto"
utwór: "Pierwsza Brygada"
Szkoła Podstawowa nr 45
opiekun: p. Barbara Orlińska
             
zespół "Wesołe nutki"
utwór: "Deszcz, jesienny deszcz"
Szkoła Podstawowa nr 16
opiekun: p. Grzegorz Gniełka
zespół "Nutki Kopernika"
utwór: "Wiązanka śląskich pieśni patriotycznych"
Szkoła Podstawowa nr 4
opiekun: p. Edyta Szymańska
zespół "Bytomianki"
utwór: "Bytom to nasze miasto"
Szkoła Podstawowa nr 46
opiekun: p. Anna Górecka
zespół "Akord"
utwór: "My pierwsza brygada"
Szkoła Podstawowa nr 33
opiekun: p. Jadwiga Knejska
             
zespół "Moderato"
utwór: "Bytomska kolejka wąskotorowa"
Szkoła Podstawowa nr 32
opiekun: p. Joanna Put
"Miechowickie iskierki"
utwór: "Piechota"
Szkoła Podstawowa nr 54
opiekun: p. Konrad Jagielski,
p. Małgorzata Robakowska
"Duet na szóstkę"
utwór: "Wolność,
Kocham i rozumiem"
Szkoła Podstawowa nr 6
opiekun: p. Krystyna Siedlik
Maciej Ochryniuk
utwór: "Solidarność"
Szkoła Podstawowa nr 33
opiekun: p. Jadwiga Knejska
Angelika Bubik
utwór: "Pałacyk Michla"
Szkoła Podstawowa nr 16
opiekun: p. Grzegorz Gniełka
Natalia Arik
utwór: "Bytom - utwór własny"
Szkoła Podstawowa nr 54
opiekun: p. Konrad Jagielski,
p. Małgorzata Robakowska
Maciej Bossowski
utwór: "Śląski operowy dom"
Szkoła Podstawowa nr 32
opiekun: p. Joanna Put
Maja Skowronek
utwór: "Nie pamiętasz,
bo nie możesz"
Szkoła Podstawowa nr 6
opiekun: p. Krystyna Siedlik
Katarzyna Franik
utwór: "Dwie matki"
Szkoła Podstawowa nr 28
Chór szkolny
Szkoła Podstawowa nr 42
Oliwia Polowy
utwór: "Wojenko, wojenko"
Szkoła Podstawowa nr 44
opiekun: p. Janina Bańczyk

Jury, w składzie: Iwona Wanda Grygiel (Dyrektor ZSO nr 1), Danuta Szymczyk (reżyser teatralny, MDK Bytom), Ireneusz Herisz (Dyrektor MDK nr 1), Krzysztof Jędrasik (nauczyciel muzyki) oraz Piotr Bibiela (animator muzyki), oceniając uczestników według doboru repertuaru, interpretacji utworu i ogólnego wyrazu artystycznego, innowacji i wrażeń artystycznych, muzykalności i warunków głosowych wykonawców oraz znajomości tekstu, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

kategoria - Przedszkola
  • Zespoły:
  • "Słoneczka" (Przedszkole nr 32) - I miejsce
  • "Zespół w kropki" (Przedszkole nr 10) - II miejsce

  • Soliści:
  • Magdalena Ruclak (Przedszkole nr 18) - I miejsce


kategoria - Szkoły Podstawowe kl. I-III
  • Zespoły:
  • "Rozśpiewana paczka" (Szkoła Podstawowa nr 33) - I miejsce
  • "Wesołe nutki" (Szkoła Podstawowa nr 16) - II miejsce
  • Zespół wokalny z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej - II miejsce

  • Soliści:
  • Emilia Roszczypała (Szkoła Podstawowa nr 45) - I miejsce
  • Wiktoria Klonek (Szkoła Podstawowa nr 33) - II miejsce


kategoria - Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
  • Zespoły:
  • "Bytomianki" (Szkoła Podstawowa nr 46) - I miejsce
  • "Akord" (Szkoła Podstawowa nr 33) - II miejsce
  • "Nutki Kopernika" (Szkoła Podstawowa nr 4) - III miejsce
  • "Moderato" (Szkoła Podstawowa nr 32) - wyróżnienie

  • Soliści:
  • Katarzyna Franik (Szkoła Podstawowa nr 28) - I miejsce
  • Maciej Ochryniuk (Szkoła Podstawowa nr 33) - II miejsce
  • Maja Skowronek (Szkoła Podstawowa nr 6) - III miejsce
  • Natalia Arik (Szkoła Podstawowa nr 54) - wyróżnienie

Copyright© ZSO nr 1 w Bytomiu