Kampania "Kilometry dobra"

9 maja 2014 r.

Nasza szkoła jako jedna z 26 szkół w Bytomiu przyłączyła się do akcji "Kilometry Dobra", której organizatorem w Bytomiu jest Fundacja „Dom Nadziei”. Celem tej akcji jest pomoc organizacjom i instytucjom w zdobyciu środków na swoją działalność. Kampania ma formę ogólnopolską, biorą w niej udział organizacje charytatywne z Białegostoku, Opola, Radlina, Lublina, Krakowa i Bytomia.
W Bytomiu Fundacja „Dom Nadziei”, która pomaga osobom uzależnionym i ich rodzinom, zebrane środki przekaże na budowę nowego ośrodka dla Fundacji.
Nasza część kampanii będzie trwała od 1 kwietnia do 1 czerwca, kiedy to na Rynku bytomskim, przy okazji Dnia Dziecka, odbędzie się wielki finał próby pobicia rekordu Guinessa w ułożeniu ciągu monet o nominale 1 zł.
Na terenie naszej szkoły odbywa się codziennie zbiórka monet o nominale 1zł zorganizowana przez uczennice kl. IIb.

więcej o Kampanii "Kilometry dobra" »»»