"Europejski Dzień Języków Obcych"

30 września 2014 r.

30 września odbył się, jak co roku w naszej szkole, Europejski Dzień Języków, który organizowali nauczyciele języków obcych oraz klasa IIa pod opieką p.Małgorzaty Czyż-Przestańskiej.

Klasa IIa wystawiła teatrzyk ”Podróż po Europie”. Uczniowie zwiedzali między innymi Wielką Brytanię, Grecję, Francję, Austrię, Danie, Niemcy itp. Na zakończenie widzowie rozwiązywali quiz geograficzny powiązany z przedstawieniem.
Wśród klas pierwszych najlepszą znajomością geografii (i nie tylko) krajów europejskich wykazał się Daniel Wojtysiak , Sonia Sobczak (II miejsce) oraz Paulina Frątczak (III miejsce) - wszyscy reprezentujący klasę Ia. Wśród klas drugich bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy IIb - Daria Jupowicz, Klaudia Sohlich (II miejsce) oraz Weronika Kotyś (III miejsce), a wśród klas III - Marta Pagór przed Anną Grzesicą i Nadią Pokora (ax aequo II miejsce) - z klasy IIIa.

Uczniowie w ramach lekcji grali w gry językowe po niemiecku i angielsku oraz uczestniczyli w warsztatach języka migowego, prowadzonych przez p.Katarzynę Cichoń oraz p.Magdalenę Sukiennik.
W konkursie z języka angielskiego dla klas I tytuł "Master of spelling" zdobyły Paulina Frątczak i Sonia Sobczak przed Adrianną Marzycką (wszyscy klasa Ia) i Arkadiuszem Kasprzykiem (klasa Ib). Z kolei tytuł "Master of memory" w klasach I przypadł Marlenie Kozikowskiej, która wyprzedziła Zuzannę Kowalczyk i Mariusza Szulborskiego. W klasach drugich zwycięzcą okazała się Daria Jupowicz (klasa IIb), przed Urszulą Kaszubą (klasa IIc) i Danielem Lanusznym (klasa IIb).

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Za pomoc w przeprowadzeniu Dnia Języków serdecznie dziękuję p.Magdalenie Bober i p.Joannie Nowak-Rusockiej. /M.Czyż-Przestańska/
Copyright© Gimnazjum nr 5 w Bytomiu