"Jesteśmy różni, jesteśmy razem"

3 grudnia 2014 r.

3 grudnia 2014 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Niepełnosprawnych. Tegoroczny temat to „Zrównoważony rozwój: obietnica technologii". Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Obchody Dnia mają na celu zwrócenie uwagi na problemy, z jakim boryka się ta grupa społeczna. Stanowią okazję do podkreślenia konieczności działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Mają również na uwadze zwiększenie świadomości na temat korzyści, jakie wynikają z włączenia osób niepełnosprawnych w każdy aspekt życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

W bieżącym roku organizatorami miejskich obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych byli: Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 8, Zespół Szkół Usługowo-Rzemieślniczych, Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Przedszkole Miejskie nr 4, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Przedszkole Miejskie nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi.

Od 24 listopada do 3 grudnia uczniowie SP nr 2 uczestniczyli w różnorodnych warsztatach i zabawach organizowanych na terenie naszej szkoły i w zaprzyjaźnionych placówkach. /E.Baranowicz/

25 listopada 2014 r. - pieczenie pierniczków w ZSZ nr 8

1 grudnia 2014 r. - "pyszne dania z owoców na 100 sposobów" w SP nr 2 (Grupa starsza- przygotowanie sałatki owocowej, soku z warzyw, rzeźby z owoców. Grupa młodsza- owocowe jeże; warsztaty "Jak dbać o zęby, żeby były zdrowe"- samodzielne plombowanie zębów na modelu)

2 grudnia 2014 r. - "W zdrowym ciele, zdrowy duch"- zabawy rytmiczno-taneczne, zajęcia z jogi, zdrowy posiłek dla sportowców
- w Przedszkolu Miejskim nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi


3 grudnia 2014 r. - zawody sportowe i podsumowanie Miejskich Obchodów Dnia Niepełnosprawnych
- w SP nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi

Po zmaganiach sportowych, wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami, zostali zaproszeni do auli SP 51 na uroczyste podsumowanie projektu. W świątecznej już atmosferze na zawodników czekał słodki poczęstunek i ...Mikołaj, który wręczył drobne prezenty, wywołując uśmiechy na twarzach i dzieci i dorosłych.
Uroczystość uświetnili swą obecnością przybyli goście- pani wiceprezydent Aneta Latacz, pani Halina Bieda-radna Sejmiku Wojewódzkiego, Miejski Rzecznik Osób Niepełnosprawnych – pan Hilary Zawada, dyrektorzy i przedstawiciele grona pedagogicznego placówek współorganizujących obchody.

Copyright© Gimnazjum nr 5 w Bytomiu