Nasi gimnazjaliści zdobywają wszystkie nagrody Miejskiego Konkursu Plastycznego na Komiks lub Mem
"Dopalacze kradną życie"

18 września 2015 r.

W piątek 18 września 2015 r. w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „DOPALACZE- TWÓJ PROBLEM”. Akcję profilaktyczną zorganizował Urząd Miejski w Bytomiu przy współpracy z Fundacją Dom Nadziei, Środowiskowym Domem Samopomocy Integracja oraz Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

W ramach podjętych wielu działań, dla uczniów bytomskich szkół został zorganizowany między innymi Konkurs Plastyczny na Komiks lub Mem "Dopalacze kradną życie". Technika wykonywania prac była dowolna.
Do konkursu z naszej szkoły przystąpiły dwie klasy gimnazjalne: II a i III a, które pod kierunkiem nauczyciela Joanny Born-Pilsyk wykonały obrazy w kategorii mem. Wybór tej kategorii był celnym strzałem, gdyż nasze gimnazjum pokonało rywali zajmując wszystkie miejsca na podium. Oto laureaci najlepszych prac: Agnieszka Sokołowska (I miejsce), Jakub Stochła (II miejsce) oraz Sonia Sobczak (III miejsce).
Nasi uczniowie cenne nagrody - tablety, odebrali z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Bytomia p.Anety Latacz.

Pod koniec uroczystej gali wystąpił entuzjastycznie przyjęty przez bytomską młodzież Poison, raper, który parę lat temu zmagał się z uzależnieniem od ciężkich narkotyków, dziś angażuje się w kampanie antynarkotykowe i antydopalaczowe, przestrzegając młodych ludzi przed błędami jakie sam kiedyś popełnił.

Dla uczniów kl. II a i III a ten dzień, był nie tylko przeżyciem artystycznym, ale również atrakcyjną lekcją wychowawczą, przestrogą przed narkotykami i dopalaczami.
Gratulujemy zwycięzcom, zachęcamy młodzież do aktywnej pracy artystycznej, rozwijania swoich talentów - bo warto!

/J.Born-Pilsyk/