Lekcja plastyki w Krakowie...

24 listopada 2015 r.

Dnia 24 listopada 2015 r. klasa II a pod opieką p.Joanny Born-Pilsyk i p.Agnieszki Zarzyckiej odwiedziła zabytkowe miasto Kraków.
Celem wycieczki było przede wszystkim zainteresowanie ucznia bezpośrednim kontaktem ze sztuką, wykształcenie nawyku chodzenia do muzeum; oglądania wystaw.
Uczniowie na przykładzie architektury kościoła Mariackiego i ołtarza Wita Stwosza utrwalili wiadomości o sztuce gotyckiej. Odwiedzili Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach oraz Dom Matejki, a także zapoznali się ze zbiorem obiektów działu sztuki starożytnej Muzeum Książąt Czartoryskich.

Pogoda i atmosfera na wycieczce wszystkim dopisała, a w szczególności utkwiły w pamięci popisy wokalne, które przejdą do niezapomnianych chwil klasy II a i ich wychowawczyni. Pozdrawiamy najlepszego kierowcę p.Grzegorza z Eurobusu i naszą panią dyrektor Iwonę W.Grygiel, która gościnnie uczestniczyła w naszej wycieczce. /J.Born-Pilsyk/