Uroczysta gala konkursu „Mein Abenteuer mit Deutsch als Comic“...

10 grudnia 2015 r.

Gala konkursu „Moja komiksowa przygoda z językiem niemieckim” odbyła się 10 grudnia 2015 r. w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Konkurs odbył się w ramach kampanii wzmacniającej polsko-niemiecką dwujęzyczność w Polsce "Bilingua - łatwiej z niemieckim".
Wyłonienie osób nagrodzonych i wyróżnionych spośród 1000 prac konkursowych było dla jury ogromnym wyzwaniem.

Nasza szkoła również brała udział w konkursie - 10 uczniów gimnazjum przygotowało komiks na temat swojej przygody z językiem niemieckim. Uczennica klasy 2a - Sonia Sobczak zdobyła wyróżnienie w kategorii gimnazjum.
Wszystkim uczestnikom konkursu dekujemy, a Sonii gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów. /M.Czyż-Przestańska/