Nasz udział w II Bytomskim Rowerowym Rajdzie Szkół Specjalnych...

25 maja 2016 r.

25 maja w parku im. Franciszka Kachla odbył się II Bytomski Rowerowy Rajd Szkół Specjalnych. Głównym celem imprezy było wdrożenie osób niepełnosprawnych do czynnego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i prawa niepełnosprawnych uczestników ruchu. W rajdzie wzięły udział dzieci i młodzież z bytomskich szkół integracyjnych i specjalnych.

Impreza rozpoczęła się prelekcją przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji Wydziału Ruchu Drogowego na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Wiele emocji przysporzyły zawody rowerowe na rowerach dwu- i trójkołowych dla dzieci szkolnych oraz wyścigi na hulajnogach dla milusińskich z przedszkoli.

Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali uczniowie klasy 2 b- Jakub Kosiński, Bartosz Warzecha, Oliwia Buczek i Wiktoria Iwankowska. Przedstawicielem Gimnazjum nr 5 był Adam Mrozicki, uczeń klasy I d. Wszyscy uczniowie zdobyli medale, a Jakub Kosiński został finalistą w wyścigu na rowerach dwukołowych.
Równolegle do wyścigów na rowerach odbywały się różne konkurencje sportowo–rekreacyjne oraz konkurs na najlepszych kibiców, w którym nasi uczniowie zostali uhonorowani dyplomem. /Ewa Baranowicz/