Bytomski Finał Światowych Dni Osób Niepełnosprawnych...

19 grudnia 2016 r.

W dniu 19 grudnia w teatrze Rozbark odbył się VIII Bytomski Finał Światowych Dni Niepełnosprawnych, pod hasłem "Jeden świat", w którym brali udział uczniowie bytomskich szkół i przedszkoli z oddziałami integracyjnymi lub specjalnymi.

Imprezę uroczyście rozpoczął zastępca Prezydenta Miasta Bytomia pan Robert Dederko. Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli dyrektorzy placówek integracyjnych i specjalnych z Bytomia, Miejski Rzecznik Osób Niepełnosprawnych pan Hilary Zawada, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Wojciech Żywczok, radna Bożena Mientus.
Goście mogli podziwiać program artystyczny przygotowany przez każdą z obecnych grup. Uczniowie naszej szkoły wystąpili z piosenką Arki Noego pt. "Nieidealna".

Szczególnie podniosłym momentem obchodów było wręczenie statuetek "Złote skrzydło anioła". Nagroda ta jest wyróżnieniem dla osób szczególnie poświęcających się pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Laureatką nagrody została  m.in. nauczycielka języka angielskiego z naszej szkoły, pani Magdalena Droś-Gałecka. Gratulujemy! /Ewa Baranowicz/