Nasz udział w XX Międzynarodowym Festiwalu Rysowania...

2 czerwca 2017 r.

Każdego roku w Hali MOSiR w Zabrzu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Rysowania. Jego uczestnikiem może być każdy kto chce rysować. Nie ma ograniczeń wiekowych. Tematem do rysowania jest studium rysunkowe z żywego modela. Pozuje 100 modeli. Rysownik wybiera sobie dowolnego modela. Rysunki są oceniane według kategorii wiekowych przez pracowników naukowych uczelni plastycznych.

W tym roku odbył się jubileuszowy XX Festiwal Rysowania, a tematem przewodnim tegorocznej imprezy była zbliżająca się 95 rocznica nadania Zabrzu praw miejskich.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II a (Aleksandra Sorychta, Szymon Żołyński i Grzegorz Falkiewicz) oraz III a gimnazjum (Paulina Frątczak, Sonia Sobczak, Patrycja Sorychta, Maksymiliana Greczyło, Daniel Wojtasik i Bartosz Bonk), którzy w piątek 2 czerwca 2017 r. próbowali swych sił artystycznych rysując postać z żywego modela.
Oko fotoreportera utrwaliło zmagania naszych młodych artystów. /Joanna Born-Pilsyk/