Nasi uczniowie laureatami Miejskiego Konkursu Plastycznego "Powstanie Kościuszkowskie"...

7 czerwca 2017 r.

Dnia 7 czerwca 2017r. w Jednostce Wojskowej w Bytomiu odbyło się uroczyste rozdanie nagród z Miejskiego Konkursu Plastycznego „Powstanie Kościuszkowskie” XIV edycja z serii „Wojsko w oczach dziecka”. Organizatorami konkursu byli Dowódca 34.Dywizjonu Rakietowego OP, Klub Wojskowy w Bytomiu oraz Stowarzyszenie Żołnierzy i Sympatyków 1.BR OP.

Nasze gimnazjum zdominowało większość szkół bytomskich, bo aż ośmioro uczniów otrzymało tytuł laureata: Bartosz Bonk, Paulina Frątczak, Daniel Wojtasik, Patrycja Sorychta, Aleksandra Stochła i Victoria Jastrzębska z kl.III a oraz Sandra Jezusek i Aleksandra Gacka z kl.II d. Wyróżniony natomiast został Krzysztof Poniatowski z kl.IV B SP. Nagrody wręczał Dowódca 34. Dywizjonu Rakietowego OP mjr Grzegorz Gdula.
Nasi uczniowie zwiedzili Jednostkę Wojskową, mogli obejrzeć w środku auta bojowe i spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinu do tarczy.
Gratulujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów w konkursach. /Joanna Born-Pilsyk/